Mandlijahust pannkoogid ja kauaotsitud kodutunne.

Kairi Tähe

3 aastat tagasi, päev pärast oma sünnipäeva olin kirjutanud oma lemmik märkmikusse, et otsin armastust. Peret. Kedagi, kellega luua oma traditsioone. Mul oli eelmine päev sünnipäev olnud ja ajajärk minu elus oli sündmusterohke. Olin ettevõtja, just avanud oma esimese isikunäituse, Delfi avaldas minust artikli kui teenäitajast toidufotomaailmas. Palju sõpru ja ohtralt tuttavaid. Aga kedagi erilist – teda ma polnud veel kohanud. Ehk olin, aga tingimused ja aeg polnud õige. Vist.

Nüüd, pea 3 ja pool aastat hiljem, istun oma kodus, elutoa diivanil ja kirjutan neid ridu. Piiludes aknast, millal mu pere lõpuks koju jõuab.

Minu teekond koju on olnud ütlemata pikk. Sinna teekonda on mahtunud väike hipikorter Hispaania idaosas Vahemere rannikul; apartment hiigelsuures ehitises keset kõrbe ja tühermaad Dubais, 15 km eemal maailma erakordsemast arhitektuurist; võrkkiigega ja apelsinipuid täis aiaga lodge Brasiilia kalurikülas Jericoacaras ja armastusfilmidest inspireeritud külalistemaja eksootilisel ja puutumata Ngapali rannal Myanmaris.

Aga ükski neist polnud minu kodu.

Ja siis tulin ma tagasi oma kodulinna, Pärnusse. Külastasin 23 erinevat korterit, enne kui jõudsin koju. Ja selle tunde tundsin kergesti ära.

See asus hoopis minu tuttaval jalutusrajal Pärnu jõe ääres. Kodu, mille akendest avanev vaade Pärnu jõele on tõenäoliselt väärt miljon dollarit. Vana puitmaja, kus naabrid on kõik head sõbrad, pesu saab kuivatada hoovis ja pühapäeva hommikuti tungib koridori magus pannkookide lõhn.

Nüüd on see ka koduks pisikesele hurmurile Ruudile (1a) ja tema nägusale papsile Ragnarile (35a).

Ja nende magusate pannkookide retsepti tahaksingi Sinuga jagada.

Mandlijahust pannkoogid

3 aastat tagasi, päev pärast oma sünnipäeva olin kirjutanud oma lemmik märkmikusse, et otsin armastust. Peret. Kedagi, kellega luua oma traditsioone. Mul oli eelmine päev sünnipäev olnud ja ajajärk minu elus oli sündmusterohke. Olin ettevõtja, just avanud oma esimese isikunäituse, Delfi avaldas minust artikli kui teenäitajast toidufotomaailmas. Palju sõpru ja… hommikusöök. Mandlijahust pannkoogid ja kauaotsitud kodutunne. European
mitmele: 1 ettevalmistus: küpsetamine:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 3.2/5
( 6 voted )

sul on vaja:

40gr mandlijahu (sõeluda pole vaja)

60ml vedelikku - 30ml piima ja 30ml vahukoort

2 muna

0,5tl vanillisuhkrut

Kui mandlijahu pole, proovi kaerahelveste-banaani pannkooke. Ka väga mõnus vaheldus, tervislik pealekauba.

Pisut sidrunikoort ja sidrunimahla,

1,5 banaani

1 muna

25ml vahukoort ja 25ml piima

50g jahvatatud kaerahelbeid.

0,5tl küpsetuspulbrit ja näpuotsatäis soola

instruktsioonid.

Vahusta vispliga kergelt munad. Lisa mandlijahu ning piim ja vahukoor. Lõpuks suhkur ja näpuotsaga pisut soola. (Tähtis on meeles pidada, et alati sinna kuhu läheb sool, läheb alati ka pisut suhkrut ning vastupidi.)

Aja õli pannil kuumaks ning prae ümmargused pannkoogid. Ära kasuta pliidi täisvõimsust, pigem keskmine/madalam.

Serveeri moosi ja puuuviljadega ning puista peale pisut tuhksuhkrut (kui soovid)

 

Ehk pakub huvi ka:

Kommenteeri