Salat. Ceasari salat.

Kairi Tähe

Ikka ja jälle taban end mõttelt, et miks me midagi teeme. Kui mind midagi ärritab, siis püüan mõista, et mis siis selle emotsiooni minus välja toob. Magamata öö? Lõpetamata projektid? Tüli kaaslasega?

Meil on sõda. Sõda Ukrainas, mis minu lapsepõlvekodust on vähem kui 1000 km kaugusel. Umbes sama kui sõidame 2 korda Rakverest Pärnu ja tagasi. Nii lähedal. Igal hommikul loen uudiseid lastest ja nende vanematest, kes võitlevad selle koledusega, eile lugesin uudist vaprast 8-aastasest poisist, kes pidi üksi põgenema teise riiki, jättes maha oma vanemad, kes jäid oma kodumaa eest sõdima. Näpus kott isiklike asjade ja passiga, asus ta teele oma sugulaste poole. Kui see pole karjuv ebaõiglus, siis ma ei tea, mis see oleks.

Ma kahtlustan, et see on 99% põhjustest, mis mind sisemiselt ärritab. Sest ma ei saa midagi teha. Sest ma kardan, et äkki pean ka mina oma lapsed kuhugi varjendisse peitma ja lootma, et me ellu jääme. Millegi muu eest võitlemine, pahandamine, stressamine tundub nii tühine ja mõttetu. Vahel on mul tunne, et me ikkagi peaksime midagi rohkemat tegema. Tundub nii ülekohtune, et meil on kõik olemas ja rohkemgi veel ja siis loen uudistest, kuidas Ukraina eurolaulik, kes võitis aastaid tagasi Eurovisiooni, oli 3 päeva oma lastega autos. Kaasas vaid see, mille nad kiiruga jõudsid kaasa haarata.

Aga tegelikult ma pean endale meelde tuletama, et meie ei tohi end selles ära kaotada. Tead ju küll, et kui lennuk hakkab alla kukkuma, siis esimesena paned endale hapinkumaski. Sest kui Sa ise oled terve, vaid siis saad Sa aidata ka teisi. Rohkem paid isenendale. Rohkem rõõmu iseendale.

Jagan Sinuga üht retsepti, mis mulle palju rõõmu valmistas. Üleüldse valmistab toit mulle väga suurt rõõmu. Selle jäädvustamine aga isegi vist pisut rohkemgi….

Ceasari salat Farmi SKYR'iga

Ikka ja jälle taban end mõttelt, et miks me midagi teeme. Kui mind midagi ärritab, siis püüan mõista, et mis siis selle emotsiooni minus välja toob. Magamata öö? Lõpetamata projektid? Tüli kaaslasega? Meil on sõda. Sõda Ukrainas, mis minu lapsepõlvekodust on vähem kui 1000 km kaugusel. Umbes sama kui sõidame… õhtusöök. Salat. Ceasari salat. European
mitmele: 3 ettevalmistus:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

sul on vaja:

Meelepäraseid salateid salatipõhjaks. Ehhki traditsiooniline Ceasari salat tehakse vaid Rooma salatist, kasutasin mina ka veidi salatisegu, kus oli nii rukolat, kui lambsalatit. Rooma salati võib ka asendada jääsalatiga.

ca 150g kana (võid kasutada nii rinnafileed kui kintsuliha)

1-2 viilu saia

Kastmeks -

150gr Farmi SKYR

50gr riivitud parmesani juustu

1 küüslauguküüs

1tl Dijoni sinepit

2-3spl sidrunimahla

2-3spl Worchesteri kastet

1spl oliivõli

2-3spl piima

1spl suhkrut, soola ja pipart

valikuline - 1spl kalakastet

Lisaks parmesani juustu õhukesi viile

 

 

 

instruktsioonid.

Esmalt sega kokku kõik kastme koostisosad. Küüslauguküüne võid kas peenelt riivida või hoopis noaga väga peeneks hakkida.

Kana jaoks on mitu varianti. Maitsesta soola ja pipraga ja prae kuumal pannil või tee nagu mina - küpseta need kuumaõhufritüüris.

Saia küpsetasin krõbedaks samuti kuumaõhufritüüris, lisasin need kana juurde viimasel  3-4 minutil. Saia saad ka krõbedaks teha ahjus, lõika sai kuubikuteks, maitsesta veidikese soola ja pipraga, piserda üle oliivõliga ja küpseta 200 kraadi juures ca 15 minutit. Kuniks kuubikud on kuldsed ja krõbedad.

Kui kana ja sai valmis, tõsta taldrikule salatipõhi ja ülejäänud komponendid. Vala üle maitsva kastmega ja serveeri.

märkmed.

Postitus on tehtud koostöös Farmi Piimatööstusega.

Ehk pakub huvi ka:

Kommenteeri