Kukeseente ja hakklihaga täidetud suvikõrvits ja imeilus Eestimaa

Kairi Tähe

Sõidame just Pärnust Rakverre ja tean, et selle retsepti avaldamisega olen ma jälle viimasele minutile jäänud. Eelkõige sellepärast, et 90% selle roa komponentidest olid meie enda aia- ja metsasaadused. Võsult saime kukseseeni ja enda kasvuhoonest suvikõrvitsat ja tomatit. Külmikus oli mul veidi Rakvere LK kodust hakkliha ja eelmisest grillipeost Põltsamaa Grillsalatit.

See retsept läheb jälle sinna kategooriasse, et mida lihtsam, seda parem. Lihtne on ka juba sellepärast hea, et võimalus untsu minna on nulli lähedane. Pigem vastupidi, leidisin külmikust kodujuustu potsiku, kuhu keegi geenius oli jätnud kaks-kolm (!) teelusika täit kodujuustu, panin selle veel omakorda täidisele ja ahju! Tulemus oli oi kui maitsev! Ja mitte ainult, me pakkisime toidud bemmi ja kimasime Porkuni järve äärde, tegime pisikese peatuse viljapõllul ja nautisime seda kõik täiel rinnal 🙂

Hakkliha ja kukeseentega täidetud suvikõrvitsad

Sõidame just Pärnust Rakverre ja tean, et selle retsepti avaldamisega olen ma jälle viimasele minutile jäänud. Eelkõige sellepärast, et 90% selle roa komponentidest olid meie enda aia- ja metsasaadused. Võsult saime kukseseeni ja enda kasvuhoonest suvikõrvitsat ja tomatit. Külmikus oli mul veidi Rakvere LK kodust hakkliha ja eelmisest grillipeost Põltsamaa… Eelarve >10 EUR suvikõrvits, hakkliha, kukeseened European
mitmele: 4 ettevalmistus: küpsetamine:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

sul on vaja:

400gr kodust hakkliha Rakvere LK-lt

4-5 suvikõrvitsat

Põltsamaa Grillsalatit

kukeseeni

tüümiani

tomatit ja kodujuustu (soovi korral)

instruktsioonid.

Pane pannile veidi võid ja pruunista selles kukeseened. Maitsesta soola ja pipraga. Seejärel lisa hakkliha. Lisa veel veidi soola ja pipart ning tüümiani. Oluline on jälgida, et hakkliha oleks kergelt läbiküpsenud.

Seejärel lõika suvikõrvitsad pikuti pooleks ja uurista lusikaga sisemusest tühjaks, pane põhja grillsalatit ja seejärel hakkliha-kukeseenesegu. Osadele võid panna veel tükeldatud tomateid ja kodujuustu. 

Küpseta 180 kraadises ahjus 18-20 minutit.

märkmed.

Antud postitus on tehtud koostöös Rakvere LK-ga

Ehk pakub huvi ka:

Kommenteeri