Hommikupuder ja pirnised jääkuubikud.

Kairi Tähe

Minu 9-kuune Ruudi on tõeline pudrufänn. Ja nagu enamustel beebidel, jookseb ka Ruudil õhkõrn piir kõht täis ja ‘suren-kohe-nälga’ tunde vahel. Ja kui see viimane on käes, tuleb kärmelt tegutseda. Ma mõtlen kohe väga-väga kärmelt.

Mulle meeldib, et kätte on jõudnud aeg, kus saan hommikusöögiks meile kõigile ühise pudru valmistada. Nagu isa nõnda ka poeg, ehk Ragnar on samuti suur pudrufänn ja ausalt öeldes ei teagi, kes hommikul rohkem putru sööks, kas Ruudi või Ragnar.

Aga tagasi hommikupudru juurde.

Nagu öeldud, kui Ruudil kõht tühjaks läheb, tuleb end helikiirusel liigutada. Pudru valmistamine pole iseenesesr raske, kuid selle jahutamine võtab aega. Seepärast on mul sügavkülmikus alati mõned puuviljapüreest tehtud jääkuubikud. Lisasin sinna veel mõned jõhvikad-mustikad ja kui need ära sulavad, on ka pudru piisavalt jahtunud ja mu suur pudrufänn võib tööle asuda 🙂

Pirniste jääkuubikute jaoks keeda ca 10 minutit kooritud ja puhastatud pirnid (võib ka õunad olla), püreesta ja vala jääkuubikuvormidesse. Nagu öeldud, lisasin ka mõned marjad, mis sügavkülmikus leidus.

Kaerahelbepuder jõhvikatega

Minu 9-kuune Ruudi on tõeline pudrufänn. Ja nagu enamustel beebidel, jookseb ka Ruudil õhkõrn piir kõht täis ja ‘suren-kohe-nälga’ tunde vahel. Ja kui see viimane on käes, tuleb kärmelt tegutseda. Ma mõtlen kohe väga-väga kärmelt. Mulle meeldib, et kätte on jõudnud aeg, kus saan hommikusöögiks meile kõigile ühise pudru valmistada.… beebitoit. Hommikupuder ja pirnised jääkuubikud. European
mitmele: 2 ettevalmistus: küpsetamine:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

sul on vaja:

500ml vett

2dl kaerahelbeid või riisihelbeid

peotäis marju

 

instruktsioonid.

Lase vesi koos marjadega keema, lisa kaerahelbed ja aeg-ajalt segades keeda tasasel tulel 3-4 minutit. Tõsta tulelt, kata kaanega ja lase veel 2 minutit haududa.

Enne püreestamist lisan veel kuuma keedetud vett, et puder tuleks mõnus siidine.

Lisan pirnised jääkuubikud ja kutsun oma pisikese masuurika sööma. Tegelikult on ta juba viimased 5 minutit ise sellest valjukalt teada andnud, et on hommikusöögi aeg!

Ehk pakub huvi ka:

Kommenteeri