Šokolaadine suvikõrvitsakook vahtrasiirupiga

Kairi Tähe

Minu ema on arvamusel, et tänapäeva emad on rohkem stressis suuresti sellest, et neil on oluliselt rohkem aega kui nende ajal oli. Ei mingit lõputut marlide ja pesu pesemist ning kuivatamist. Kõik hoidised tehti ise, korilus oli elu tavaline osa ning söögi kojutellimine – sellisest hullust ideest ei osanud keegi isegi unistada. Selles osas on tal loomulikult õigus, aega oligi vähe. Üksi olemise aega, kus karumõtetel ruumi oleks.

Ma pean tunnistama see, et mul koguaeg nii palju asju käsil on, on suuresti tingitud sellest, et karumõtteid ei tekiks. Mõtteid ja muresi on ju palju, nii nagu igal teisel ja tean, et kui jääksin lihtsalt diivanile istuma, hakkaksid need karumõtted täitsa oma elu elama ja minu elu suuresti mõjutama.

Sattusin hiljuti ühe ema blogile, tal on 4 last ja ise vaevleb hirmsas stressis-depressioonis. Õnneks ei pelga ta sellest kirjutada ja õnneks leidub võõraid inimesi, kes teda toetavad ja hea sõnaga putitavad. Aga tegelikult ainus kes teda peaks putitama, on tema ise. Kui ma olen juba 5 päeva s*ta tujuga üles tõusnud, siis ühes olen kindel, 6-ndal päeval teen midagi teisiti. See on üks minu reeglitest juba mitu aastat. Mine trenni, mine päevaks teise linna, mine kinno, mine raamatukokku, mine jooksma (isegi kui ei jõua), mine külla, räägi lahtiste kaartidega oma lähedastega. Ära lase augul veel sügavamaks minna. Ja kui oledki seal sügavas-sügavas augus, siis…LIHTSALT OLE. Ole seal, aga tea koguaeg, et Sa tuled sellest välja. Ära kaota usku ja usu, et see on siis millekski hea. Ka mina ise olen sügaval-sügaval augus kord olnud ja igal õhtul, vahetult enne magama jäämist, laususin paar-kolm mantrat, et kõik saab korda. Ja tead, kõik saigi korda. Rohkemgi veel. Aga ma ei unusta seda sügavat-sügavat auku ja olen õnnelik, et seal välja tulin.

Aga nüüd, vähem plära ja rohkem maitseid –

Šokolaadine suvikõrvitsakook

Minu ema on arvamusel, et tänapäeva emad on rohkem stressis suuresti sellest, et neil on oluliselt rohkem aega kui nende ajal oli. Ei mingit lõputut marlide ja pesu pesemist ning kuivatamist. Kõik hoidised tehti ise, korilus oli elu tavaline osa ning söögi kojutellimine – sellisest hullust ideest ei osanud keegi… magustoidud. suvikõrvits, suvikõrvitsakook, suhkruvaba European
mitmele: 4 ettevalmistus: küpsetamine:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

sul on vaja:

550gr suvikõrvits

150gr jahu

50gr mandlijahu

1tl küpsetuspulber

150ml vahtrasiirup või mesi

0,5tl sool 

1tl kaneel

50gr või

2 muna

75gr tumedat šokolaadi

instruktsioonid.

Esmalt sulata või ja jäta jahtuma. 

Seejärel riivi suvikõrvits ja leota see puhtale käterätikule. Raputa peale sool ja jäta 5-10min lihtsalt lauale.

Vahusta munad suhkruga (ikka mõnusalt vahuks), lisa vahtrasiirup ja või. Alanda kiirust ja viimasena lisa kuivained (kaneel, jahu, küpsetuspulber).

Viimaseks - nirista käteratikuga suvikõrvitsast viimane vedelik välja ja lisa koos peeneks tükeldatud šokolaadiga muna-kuivaine segule. Mina kasutasin selleks spaatlit.

Küpseta 170 kraadi juures 50-55 min.

Ehk pakub huvi ka:

Kommenteeri