Makroonitöötuba

Kairi Tähe

Oh makroonid, need paganama makroonid. Ma kohtusin nendega esimest korda pea 7 aastat tagasi, Dubais. Täna, kus reisimine on tiba keeruline, viib toit mind erinevatele rännakutele. Suur pannitäis paellat – ja hops päikseline Hispaania! Gyros ja souvlaki – Kalimera ja minu suur armastus Kreeka! Griilitud merisiga – Holá Peuu ja värsked austrid – surf ning õlu Brasiilias! Aga makroonid viivad mind alati mõtetes Dubaisse! Veetsin seal umbes 8 kuud ja ega see mu lemmikreis polnud. See lihtsalt ei ole minu maa, aga makroonid võtsin endaga kaasa ja pean tunnistama, et suhe nendega on olnud paganama kirglik!

Viimasel aastal olen läbi viinud mitmeid makroonikoolitusi ja ikka veel ma õpin midagi uut. Peamiselt ebaõnnestumistest, aga eks me kõik teame, et need ongi kõige paremad õpetajad. Tunnistan ausalt, et olen selle 7 aasta jooksul teinud mitmeid tuhandeid makroone ja praegugi on ahjus järgmine pannitäis. Lihtsalt selleks, et oma teooriat kas kinnitada või ümberlükata.

Aga ühel septembrikuu nädalavahetusel kogunesid 8 ülivinget naist minu poole ja me tegime ühe paganama ägeda makrooni töötoa. Palju õnne ja õnnestumisi, kuid ei saanud üle ka ühest pisikesest ebaõnnestumisest, mille teooriat ma 3 päeva hiljem uurima hakkasingi.

Ma püüan alati koolituse teha segu meelelahutusest ja teadmistest. Et oleks tore ja rõõmus, aga samas võid homne päev kodus katsetama hakata. Ja kui minu abi vajad, siis olen vaid ühe FB vestluse kaugusel. Ma väga, kohe väga-väga fännan kui näen, et nende macaronange on välja tulnud perfektselt ja makroonid ideaalsed. Ma absoluutselt fännan seda kui nad jagavad minuga oma vanu retsepte, mis on nendega kaasas käinud põlvest põlve ja kõige enam ma fännan seda, et need 3 -4 tundi oleme kõik nagu üks şuur sõpruskond, kes juba aastaid üksteisele jõulude ajal kinke teevad ja sünnipäevaks torte meisterdavad. Me rõõmustame ja jagame, nutame ning naerame koos ja see teeb alati südame soojaks.

Tundub, et koolitused hakkavad minu uueks kireks saama, järgmisel teisiepäeval on Rakvere Loovuskeskuses järgmine makroonikoolitus ja selle üle on mul vaid heameel.

Kui aga Sul endal on soov, siis minu 3 helesinist miksrit ootavad uusi (välja)kutseid.

Kommenteeri